Jak wybrać odpowiednie meble ogrodowe do naszego ogrodu?

przez | 19 lipca, 2022

Ogrody są jak kolejna część Twojego domu, które wymagają takiego samego zadbania o ich wygląd jak i salon, kuchnia czy łazienka. Taras w ogrodzie to idealna przestrzeń do rekreacji. Dlaczego więc nie stworzyć przestrzeni na odpoczynek na świeżym powietrzu, kupując wysokiej jakości meble do swojego ogrodu? Meble ogrodowe to kluczowy sposób na zarządzanie jego aspektami wizualnymi przy zachowaniu komfortu i estetyki. Od nich zależy to jaki styl przybierze twój ogród i jak będzie się prezentował pośród innych ogrodów w okolicy. Pomożemy Ci wybrać takie meble ogrodowe, które idealnie sprawdzą się w Twoim ogrodzie i sprawią, że Twój ogród rozkwitnie i rozbłyśnie dawnym blaskiem na nowo. Poznaj różne wskazówki dotyczące wyboru mebli z tych dostępnych na rynku tak, aby podjąć świadomą, dojrzałą decyzję na lata.

Jak duże meble ogrodowe wybrać?

Marki meblowe i czasopisma oferują szeroki wybór pakietów mebli ogrodowych. Jednym z pierwszych rozważań jest to, jaki rodzaj mebli najlepiej pasuje do wielkości naszego ogrodu i naszych osobistych potrzeb. Niektórzy mogą preferować duże kanapy, leżaki i przestronne krzesła, tak by pomieścić tam całą rodzinę podczas przyjęcia w ogrodzie. Innym natomiast zupełnie wystarczający będzie mały, skromny zestaw do wieczornego relaksu. Producenci mebli ogrodowych oferują różne pakiety, w których można kupić konkretny zestaw krzeseł lub stół i krzesła. Niektóre firmy mają również pasujące zestawy, które obejmują pasujące ławki, leżanki, urny i donice. Producenci mebli ogrodowych często oferują mniejsze zestawy w postaci stolika kawowego lub stolika bocznego. Mogą być idealne do dodania miejsca na relaks z książką lub na drinka, podziwiając widok na ogród. Firmy zajmujące się meblami ogrodowymi dostarczają również dywaniki i poduszki na zewnątrz. Te produkty są kolejną opcją na zwiększenie komfortu na patio.

Jakość materiałów mebli ogrodowych

Najważniejszym czynnikiem decydującym o wysokiej jakości mebli jest jakość materiałów, a także trwałość produktu. Jeśli Twoje meble są wykonane z materiałów takich jak aluminium i rattan, istnieje większe prawdopodobieństwo, że materiał z czasem nie rdzewieje ani nie gnije. Dodatkowo materiały te są lekkie i odporne na uszkodzenia, dzięki czemu nadają się do środowisk zewnętrznych. Najlepszym sposobem oceny mebli ogrodowych jest ściskanie ich i słuchanie, czy występuje skrzypienie. Jeśli te odgłosy są słyszalne, może to wskazywać, że przedmiot mógł zostać wyprodukowany masowo z tworzyw sztucznych o niższej jakości. Sugeruje nam to, że należy zachować szczególną ostrożność przy tym zakupie i nie można oczekiwać długoterminowych korzyści. Ważne jest także by styl mebli był dopasowany do stylu twojego ogrodu i domu. Wiklinowe czy też drewniane meble mogą nie pasować tak dobrze do nowoczesnych designów domów jak byłoby to w przypadku mebli rattanowych albo aluminiowych.

Gdzie postawić meble ogrodowe?

Właśnie kupiłeś nowy zestaw mebli ogrodowych, ale gdzie go postawić? W większości przypadków dobre meble ogrodowe mogą stać wszędzie tam, gdzie znajdziesz odpowiednio obszerną i płaską przestrzeń w swoim ogrodzie. Możesz je postawić nawet obok basenu bo z założenia powinny być one odporne na działanie wody. Śmiało możesz je także stawiać na tarasie, pod drzewem czy też na słońcu. Ważne jest tu jedynie to by sprawdzić czy zalecenia producenta nie są inne niż te, które ogólnie przyjmowane są dla tego typu mebli.

Jaki budżet na zakup mebli ogrodowych?

Cena mebli ogrodowych jest bardzo zróżnicowana w zależności od rodzaju materiału, z którego są wykonane oraz stylu. Średni koszt zestawu mebli ogrodowych (tj. stołu, krzeseł i poduszek) wynosi około 3000zł, ale może on wahać się od 1500zł do nawet 10000zł. Cena jest bardzo zależna od rozmiaru i materiału. Wszystko zależy od tego do jakiego sklepu trafimy i jak duży zestaw mebli zamierzamy zakupić. Konieczne jest również sprawdzenie wiarygodności sklepu z którego zamierzamy kupić nasze meble. Nie chcemy przecież, żeby był to zakup nieudany. Czasem lepiej dopłacić więcej do produktu, bądź też skorzystać z doradztwa konsultantów. Dzięki temu będziemy później spać spokojnie nie martwiąc się ewentualnymi problemami.

 

Kategoria: Dom