Depilacja laserowa nóg – efekty i zalety

przez | 25 listopada, 2021

Wzrost włosów to efekt ewolucji. Włosy na ciele rosną w różnym tempie w zależności od płci, stanu zdrowia i wieku. Włos na głowie rośnie średnio 2,7 milimetra na tydzień. Włosy na nogach, pośladkach i brwiach rosną o około jeden milimetr tygodniowo. Powszechnym błędem jest przekonanie, że włosy na ciele, których cebulki są usuwane wraz z nimi, rosną szybciej i są grubsze niż włosy ścięte. To nieprawda kiełkują równie szybko. Ponieważ jednak cebulki włosów, które zostały wyrwane przez depilację lub woskowanie, muszą zostać zregenerowane, potrzeba więcej czasu, aby na powierzchni skóry pojawił się pojedynczy zarost.

Jak się depilować?

Depilacja ma swoje pułapki, jeśli chodzi o golenie na mokro i na sucho. Włosy mają ostre krawędzie, dzięki czemu kłują szczególnie w fałdach skóry. Jeśli skóra jest traktowana niewłaściwymi produktami pielęgnacyjnymi lub w ogóle nie jest leczona, szybko mogą wystąpić podrażnienia skóry . Może powodować podrażnienia i pryszcze, które swędzą przez kilka dni. W najgorszym przypadku istnieje ryzyko wyraźnego zapalenia mieszków włosowych. Występują one przede wszystkim wtedy, gdy zarost nie wyrasta na zewnątrz, lecz pod skórą. Szczególnie dotyczy to osób z naturalnie kręconymi i bardzo mocnymi włosami. Jeśli wystąpi podrażnienie skóry, golenie należy przerwać do czasu, aż obszary wyzdrowieją. Jeśli objawy utrzymują się, wskazana jest wizyta u dermatologa. Wtedy nie jest to już chwilowe podrażnienie skóry, ale częściowa infekcja wywołana przez zarazki lub patogeny. Pianka do golenia prostuje linie włosów i jednocześnie uelastycznia skórę. Aby uniknąć podrażnień skóry, po goleniu należy nakładać balsam bezalkoholowy, produkty pielęgnacyjne dla niemowląt są również idealne dla skóry wrażliwej. Ale wrastające włosy i stany zapalne nie są tak nieprzyjemne jak urazy. Chociaż zdarzają się rzadko, ponieważ nowoczesne maszynki do golenia są bezpieczne w użyciu, małe zadrapania na skórze szybko padają ofiarą ostrych jak brzytwa ostrzy. W żadnym wypadku nie należy używać tępych lub gorszych ostrzy, które są bardzo drażniące dla skóry, gdy są stępione.
Powszechne jest również usuwanie włosów za pomocą depilatora. Technika jest skuteczna, ale ma poważną wadę. Włosy na nogach, ciele muszą mieć długość co najmniej trzech milimetrów, aby mogły uchwycić drobne kółka pęsety. Gorąca kąpiel lub sauna są idealne przed zabiegiem, ponieważ ciepło rozszerza pory i ułatwia usuwanie owłosienia. Pierwszy zarost wnika w skórę po około 1-2 tygodniach. Dla wielu osób depilacja depilatorem jest wyjątkowo bolesna. Skóra jest bardzo wrażliwa w obszarach wrażliwych, takich jak pachy, wewnętrzna strona ud i okolice narządów płciowych, dlatego nie należy stosować tej metody w tych obszarach. Nawet przy gęstych włosach depilator osiąga swoje granice. Wrastające włoski i stany zapalne mogą również wystąpić bez odpowiedniej pielęgnacji. Woskowanie wiąże się również z bólem. Za pomocą gorącego wosku i pasków runa włosy z nóg, pleców i popielnika są wyrywane w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu. Z kolei tzw. depilacja brazylijska ogranicza się do usuwania włosów łonowych w okolicy narządów płciowych . Potrzebujesz trochę wprawy, aby samodzielnie ją wyhodować, ponieważ skóra musi być zawsze napięta, dlatego warto udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Zasada słodzenia jest podobna do woskowania, ale jest łagodniejsza. Zamiast masy woskowej stosuje się pastę cukrową. Lepiej wiąże się z poszczególnymi włoskami bez przyklejania się do skóry. Włosy można również wyrywać w kierunku wzrostu. Dzięki preparatom do depilacji, które są dostępne w postaci kremów, balsamów lub pianki, włosy są niszczone tylko powierzchownie, tak jak przy goleniu, poprzez użytą chemię. Może to szybko doprowadzić do reakcji alergicznych i podrażnień skóry.
Każdy kto ma jakiekolwiek problemy związane z depilacją powinien zdecydować się na depilacją laserową, która jest najlepszą z metod usuwania owłosienia.