Nosidełko dla dziecka ergonomiczne

przez | 13 października, 2021

Poszukując idealnego sposobu na pokazywanie twojemu maleństwu świata zaraz po wózku z gondola czy spacerówce jest nosidełko dla dziecka ergonomiczne. To doskonałe rozwiązanie dla każdego z rodziców. Bez względu na to czy planujemy nosić dziecko po mieszkaniu w trakcie przygotowywania posiłków czy też w trakcie dłuższej i wymagającej wyprawy, w trakcie której nie sprawdzi się wózek.

Nosidełko dla dziecka ergonomiczne

Warto wiedzieć, że takie nosidełko dla dziecka ergonomiczne to doskonały sposób noszenia dziecka jeśli tylko jest ono odpowiednio dobrane. W trakcie wyboru takiego sprzętu warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Dobre nosidełko oczywiście odpowiednio podpiera ciało dziecka pozwalając mu nie tylko na obserwowanie świata dookoła, ale również wspierając jego rozwój. Wiele modeli ma możliwość doczepienia dodatkowego podparcia główki naszego dziecka. Dlatego jeśli akurat Nasze dziecko jest ułożone w nosidełku twarzą do nas to taki dodatkowy pas materiału odciąża jego szyję i pozwala spędzić w takiej pozycji więcej czasu. Na pewno powinniśmy sprawdzić, czy plecki nosidełka są odpowiednio usztywnione, by dawać odpowiednie podparcie dla całego ciała maluszka. Kolejnym ważnym elementem jest siedzisko tego produktu. Powinno być dodatkowo usztywnione, by dawać podparcie dla pupy, ale również szerokie, tak, żeby zagwarantować odpowiednie ułożenie miednicy maluszka oraz podparcie nóżek. Jeśli więc w nosidełku nasze dziecko ma szeroko rozłożone nóżki, które są podparte materiałem praktycznie po same kolanka, to jest to odpowiedni model. Jeśli jednak tak nie jest, to jest to raczej wisiadełko niż nosidełko i dziecko za pomocą pasów jest raczej do nas przyczepione, a nie stabilnie umiejscowione.
Jeśli chodzi o inne ważne parametry nosidełek, to warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji przy nóżkach i rączkach. Dzięki temu maluszek może stabilnie siedzieć w takiej pozycji i nie odczuwa zmęczenia ani dyskomfortu. Również regulacje pasów oplatających ciało rodzica jest ważna, ponieważ odpowiednie zapięcie pozwala na długie noszenie dziecka bez poczucia zmęczenia. A przecież tylko uśmiechnięty i wypoczęty rodzic odpowiednio zajmie się maleństwem.

Sklep z nosidełkami ergonomicznymi

Jeśli już zdecydowałaś się na zakup nosidełka to warto wybrać te z przewiewnego materiału, który pozwoli oddychać skórze maluszka, jak i twojej. W końcu oboje możecie śledzić naprawdę wiele czasu z takim nosidełkiem, dlatego warto zadbać o nasz komfort. Takie nosidełka są dostępne zarówno w sieciówkach czy na portalach sprzedażowych, jak i na zamówienie zobacz nasze nosidełka https://doux-doux.pl/pl/ Sklep z nosidełkami. Warto zawsze rozważyć obie te opcje.
Pamiętajmy jednak, że na sam zakup tego rodzaju nosidełka mamy całkiem sporo czasu od momentu pojawienia się dziecka na świecie. Przyjmuje się, że dziecko do tego rodzaju przygody jest przygotowane w wieku powyżej sześciu miesięcy. Najlepiej jest zacząć próbować w wieku siedmiu czy nawet ośmiu miesięcy. Warto jednak zawsze to skonfrontować z etapem rozwoju twojego maluszka. Dziecko jest przygotowane do korzystania z nosidełka w momencie, gdy stabilnie trzymać już główkę a także potrafi usiąść, ponieważ to praktycznie w tej pozycji przebywa dziecko w trakcie noszenia w nosidełku. To właśnie odpowiedni rozwój kręgosłupa jest zasadniczym wskaźnikiem czy nasze maleństwo może już siedzieć w nosidełku bez uszczerbku na swoim zdrowiu.
Jeśli jesteś zwolenniczką długich wypraw to na pewno docenisz atuty nosidełka. Jeśli często planujesz wyjazd na kilka dni, to możliwość odciążenia bagażnika samochodu od wielkiego wózka czy spacerówki na pewno cię zachwyci. W końcu nosidełko możesz w każdej chwili schować do większej damskiej torebki lub nosić na ciele, nawet jeśli dziecko akurat śpi albo bawi się w kąciku dla maluszków. Dodatkowo takie rozwiązanie pozwala dziecku na bycie małym odkrywcą, ponieważ w trakcie noszenia zarówno ty, jak i twoje dziecko macie wolne ręce, którymi możecie badać wszystko dookoła. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w trakcie wycieczek, jak i w domowym zaciszu.
Jeśli jednak nie jesteś przekonana do nosidełka, to warto się zastanowić, czy nie jest to sposób na wygodne trzymanie dziecka cały czas przy sobie. Dzięki temu budujecie więc między wami a dziecko cały czas czuje twoje ciepło. A to przecież bardzo ważne.